Här finns vinnarna i Trogen prenumerant.

Biljetter till Judith Owen
Stockholm
Marianne Nygård Hollström, Gräddö
Malmö
Lisbeth Ek, Åstorp

Biobiljetter till Läkaren på landet

Irene Andersson, Möklinta
Christine Lundkvist, Uppsala
Birgitta Wennerbom-Palm, Fjärås
Anita Viktorsson, Tyresö
Birgitta Svensson, Löddeköpinge
Ewa Edwall, Njurunda
Kerstin Rydén, Hägersten
Annette Jönsson, Lund
Suzanne Iller Praszkier, Agnesberg
Eva Janebjer, Huddinge

 Vinnare nr 11-2016

Boken Häxans trädgård
Ulla Selling, Harmånger
Pirkko Larsson, Stockholm
Eva Nordensved, Uppsala
Suzanne Kindgren, Hultsfred
Anette Kindgren, Färjestaden

Boken Uppdrag mellanchef
Gunnel Oldbring, Lund

Lasse Stefanz cd
Lennart Lindgren, Gävle
Bengt Gustafsson, Kolsva
Signe Hansson, Solna
Doris Danielsson, Örsundsbro
Siv Sammalisto, Sandviken

Ellen Sundbergs cd
Marina Blomqvist, Örebro
Sonja Dubiel, Uppsala
Ulla Bengtsson, Halmstad
Ing-Britt Thyman, Falköping
Rigmor Assarsson, Örnsköldsvik

Ljudboken Svärmödrar utan gränser
Birgitta Albinsson, Ingelstad
Helena Lehtomäki-Olsson, Göteborg
Lena Lergell Thomsson, Tingstäde
Inga-Maj Yhr, Billdal
Anita Unga, Johanneshov

Vitamin C peeling pads
Carina Lundquist, Nyköping
Lillemor Erlandsson, Saltsjöbaden
Maria Hammarberg, Gävle
Vesna Kolås, Hjärup
Helena Andersson, Enskede

Tekopp från Anna keramik
Lena Bergström, Enskede Gård

Boken Glass 
Jessica Buder, Skövde
Kristina Turesson, Laholm
Maija-Liisa Bergqvist, Hisings Kärra

Korsord

Ingrid Hagdalen, Huddinge
Eva Säfvenblad, Kalmar
Rosita Larsson, Falun
Jana Jonasson, Undrom
Nanny Oscarson, Östersund

 

 

Biobiljetter till Snowden
Susanna Moberg, Älvsjö
Marita Wass, Falköping
Pia Lindau, Norrköping
Helene Nilsson Hjelm, Linköping
Inger Eriksson, Vällingby
Eva Forsgren, Umeå
Maud Hamberg, Sundsvall
Judit Dagvall, Stockholm
Lisbeth Hörstedt, Dösjebro
Anne Widaeus, Sollentuna

Vinnare nr 10/2016

Korsord nr 10

Annika Amdahl, Tavelsjö
Inga Johansson, Ingelstad
Carina Henricson, Fjugesta
Gunilla Lundbergh Lindahl, Fagerfjäll
Christina Norrman-Wallander, Bromma

Biobiljetter till Freeheld
Kerstin Rydén, Hägersten
Ing-Britt Andersson, Degeberga
Lena Kristoffersson, Stigtomta
Ann Medvik, Bromma
Christina Nilsson, Sala

Rick Astleys cd
Stefan Dahlberg, Stockholm
Anna Andersson, Flen
Vigdis Hiltunen, Motala
Lotta Nilsson, Bredaryd
Marika Möller, Katrineholm

Nageltatueringar
Annika Widmark, Garphyttan
Anne-Louise Andersson, Kalmar
Marina Nilsson Ylitalo, Ullatti
Agneta Granebrink, Enskededalen
Ida Kristiansson, Åmål

Boken Food Pharmacy
Eva Lindegren, Jönköping
Doris Nygård, Västerås
Eva Möller, Ramlösa
Eva-Lena Hallberg, Örebro
Kristina Gärdin, Gällö

Spelet Sleeping Queens
Marita Forsén, Eksjö

50 lekar och pyssel för resan
Elin Sivertsson, Mölnlycke

Läppstift
Jennie Norberg, Boden
Gunilla Hallén, Mölndal
Julianna Fredriksson, Västerås

Boken Greta Garbos första sup
Gunnel Carlsson, Örebro
Eva Bäckvall, Järbo
Gunnel Brameus, Västerås

Boken Om ni inte börjar leva gör jag slut
Bonita Fredriksson, Malmö
Elizabeth Reuterving, Härnösand
Katarina Wallén, Enköping

Biljetter Oscarsrevyn
2 biljetter per vinnare till repetitionen den 16 september

Namn Ort
Anette Wigren Valdemarsvik
Ann Britt Eriksson Gävle
Ann-Christin Wallin Eskilstuna
Annika Andersson Skärholmen
Arja Puro Märsta
Bo Wangel Järfälla
Bodil Stavklint Linköping
Britt Rydberg Stockholm
Britt-Marie Wikar Borlänge
Christina Jansson Haninge
Christina Johansson Stockholm
Christina Kaj Tyresö
Christina Persenius Karlstad
Doris Nygård Västerås
Elin Karlsson Stockholm
Elisabet Svensson Oliveira SOLNA
Elsie Bengtsson Rydebäck
Elvy Rörvall Bandhagen
Eva-Britt Berghäll Hägersten
Gun Olsson Örebro
Gunilla Boy Bromma
Harriet Carlesten Västerås
Helena Lindgren Katrineholm
Heléne Emanuelson Göteborg
Ingegerd Öhlin Norsborg
Inger Pettersson Uppsala
Ingrid Rickberg Tullinge
Karin Larsson Tyresö
Karin Nilsson Stockholm
Kerstin Engvall Vendelsö
Kerstin Granberg Strängnäs
Kerstin Rydén Hägersten
Kerstin Sörman Uppsala
Laila Hagelin Västerås
Lena Eriksson Norrtälje
Liselott A Salomon Norrköping
Liselotte Howard Linköping
Marita Johansson Trollhättan
Maud Borg Älvsjö
Mauritz Nyberg Stockholm
Melina Svärd Eskilstuna
Mimmi Tallberg Malmö
Minna Forsblom Norrköping
Pernilla Rönnlid Stockholm
Pia Lindau Norrköping
Reidun Brunbäck Täby
Sabina Fontana Uppsala
Ulla-Britt Anund LIDKÖPING
UllaStina Fransson Växjö 
Viveca Adler Södertälje

Anette Wigren, Valdemarsvik
Ann Britt Eriksson, Gävle
Ann-Christin Wallin, Eskilstuna
Annika Andersson, Skärholmen
Arja Puro, Märsta
Bo Wangel, Järfälla
Bodil Stavklint, Linköping
Britt Rydberg, Stockholm
Britt-Marie Wikar, Borlänge
Christina Jansson, Haninge
Christina Johansson, Stockholm
Christina Kaj, Tyresö
Christina Persenius, Karlstad
Doris Nygård, Västerås
Elin Karlsson, Stockholm
Elisabet Svensson Oliveira, Solna
Elsie Bengtsson, Rydebäck
Elvy Rörvall, Bandhagen
Eva-Britt Berghäll, Hägersten
Gun Olsson, Örebro
Gunilla Boy, Bromma
Harriet Carlesten, Västerås
Helena Lindgren, Katrineholm
Heléne Emanuelson, Göteborg
Ingegerd Öhlin, Norsborg
Inger Pettersson, Uppsala
Ingrid Rickberg, Tullinge
Karin Larsson, Tyresö
Karin Nilsson, Stockholm
Kerstin Engvall, Vendelsö
Kerstin Granberg, Strängnäs
Kerstin Rydén, Hägersten
Kerstin Sörman, Uppsala
Laila Hagelin, Västerås
Lena Eriksson, Norrtälje
Liselott A Salomon, Norrköping
Liselotte Howard, Linköping
Marita Johansson, Trollhättan
Maud Borg, Älvsjö
Mauritz Nyberg, Stockholm
Melina Svärd, Eskilstuna
Mimmi Tallberg, Malmö
Minna Forsblom, Norrköping
Pernilla Rönnlid, Stockholm
Pia Lindau, Norrköping
Reidun Brunbäck, Täby
Sabina Fontana, Uppsala
Ulla-Britt Anund, Lidköping
UllaStina Fransson, Växjö 
Viveca Adler, Södertälje